KONST / Litografier / Färglitografi 14409018
nr 1440 9018
Claes Folcker
(1940-2019), Sverige
Skärgård. Signerad, numrerad 38/865. Färglitografi, bildmått: 48x67, yttermått inklusive ram: 67x84 cm
Claes Folcker, svensk målare, tecknare och illustratör född 1940, död 2019.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 20 december 2021
kl 18:42:54
16/12 20:23:08
Claes Folcker
Läs mer om Claes Folcker